Lyžování

v Beskydech

Lyžařský areál Kempaland - se nachází přímo naproti našho hotelu Kempa v nejvýchodnější vesnici ve Slezských Beskydech. Lyžařské středisko Kempaland se řadí mezi moderní střediska zimních sportů u nás. Nachází se v srdci pohoří Beskyd, na samotné hranici s Polskem.
Jeho příhodná severozápadní orientace, vlnovitě členitý profil s ostrůvky lučního porostu, remízky činí z areálu příjemné prostředí nejen pro skalní lyžaře, ale především pro fajnšmekry, požitkáře, ale i rodiny s dětmi - pro všechny ty, kteří si kromě lyžování, chtějí užít pohodu, sluníčka, krásné přírody, nebo jen příjemně posedět u šálku čaje či svařáku… Příznivá poloha, zdravé klima, přírodní krásy i vhodné terény vytvářejí v areálu dobré podmínky pro rekreaci, turistiku a zimní sporty.

Široké spektrum služeb

V lyžařském areálu Kempaland v Beskydech naleznou návštěvníci středně náročné lyžařské terény , které jsou dostupné díky provozu lanovky (poma)i . U dolní stanice lanovky se nachází lanový dětský vlek (nekonečné lano) - vhodný pro malé a začínající lyžaře, kteří se mohou pouze chytnout lana a nechat se vyvést na mírný svah. Dále pár metrů od dolní stanice je také tzv. pohyblivý pás pro nejmenší. Při dobrých sněhových podmínkách se návštěvníci areálu mohou odreagovat snowtubingem, který se nachází pár metrů od vstupu  dolní  stanice lanové dráhy.
Pro noční lyžování je osvětlena sjezdovka . Sjezdové tratě jsou po celé své délce rolbovány a uměle zasněžovány. Díky terénním úpravám se výrazně zlepšila jejich sjízdnost. V areálu Kempaland můžete využít služeb nejen půjčovny lyží, ski servisu, lyžařské školy a dětského vleku, ale i otevřeného Snow-Parku s kvalitními překážkami pro snowboardaře, přístupného z vleku , v prostorách dolní stanice pak občerstvení a uybtování v našem wellness hotelu Kempa.
V centru pod lanovou dráhou hned vedla našeho hotelu se nachází zastávka autobusu, dále centrální parkoviště, v hotelu si můžete odpočinout díky wellnessu, nabízejícím masáže , solnou jeskyni, vířivku, a bazén. V obci je také obchod s potravinami, a nedaleko centra pošta.

Ubytování

v Beskdydech